Kadın Sağlık
Akşam Yemeğinde En Çok Yapılan Yanlışlar – a1fd7a3015

Akşam Yemeğinde En Çok Yapılan Yanlışlar

Akşam Yemeğinde En Çok Yapılan Yanlışlar

Akşam 6’dan sonra yemek yemek obezliğe davet

Dışarıda yemek

Restoranlarda yemeklere konulan yağlar, içeriğini bilmediğimiz lezzet artırıcılar kalorileri de yükseliyor.

  Televizyonun ya da bilgisayarın önünde yemek

Akşam öğününüzü televizyon izlerken veya bilgisayar başında internette gezinirken yemek çok kötü bir alışılmış durumdur. Çünkü o an ne yediğinizde ne içtiğinize dikkat etme olasılığınız çok düşüktür. Araştırmalara göre insanların dikkati dağılmış durumdayken yemek yiyen kişilerin ne yediklerini ne de içtiklerine dikkat etmediği ve aşırı yemek yeme ihtiyacı duyduğu kanıtlanmıştır.

Çözümü ise; televizyon başında veya internette gezinirken yemek yememeye dikkat edin ve yemek için kendinize zaman ayırın.

     Uyumadan kısa süre içinde yemek yemek

İkinci şık tada söylediğimiz gibi geç saatlerde yemen yemek kan şekerinde dalgalanmalar ve kalitesin bir uykuya halsiz bir geceye imza atmaktır. Bununla birlikte geç saatlerde yemek yemek zamanla vücuttaki yağlanmalara , kilo artışına ve metabolizmanın bozulmasına da yol açıyor. Ayrıca yemek yedikten sonra sindirim sistemi bir kaç sürdüğünden dolayı ve bu süreyi de vücuda tanımadan uykuya daldığımızda reflüye davet açıyor.

Çözümü ise; gününüzün son öğününü uyumadan en az 3-4 saat öncesi yemeğe çalışın. Haftalık yemek programı yapmak ve buna bağlı kalmak gece geç saatlerde yemek yememek için

Yemek sonrası tatlı

Geleneksel akşam yemekleri sonrasında yenen tatlı kalorilere kalori katıyor ve kilo almayı sağlıyor.

Yorum Yap