Kadın Sağlık
Bir İlişkide Yapılmaması Gereken Hatalar – uzun sureli mutlu bir iliski icin kucuk ipuclari

Bir İlişkide Yapılmaması Gereken Hatalar

Bir İlişkide Yapılmaması Gereken Hatalar

Kadın ve erkekler ilişkilerinde huzursuzluk yaşamalarının birçok sebebi bulunmaktadır. Böylelikle çiftler kendilerini birbirlerinden uzaklaştırarak gündemimize gelmektedir. Bu durumda erkekler ve kadınlar birbirlerini ne kadar çok sevse dahi birçok problem ile karşılaşmaktadır. Bunun için davranışlarınıza ve hareketlerinize dikkat etmek karşınızdakini sizden uzaklaşmasından daha çok yakınlaşmasına ve size bağlanmasına sebep olacağını unutmamanız gerekmektedir. Peki, bir ilişkide yapılmaması gereken hatalar nelerdir? Sorusunun cevabını sizlere vermek isteriz.

  1. Kendinizi Çok Çabuk Kaptırmayın.

İnsanların bir ilişkide yapılmaması gereken hatalar arasında kendisini çok kaptırmaması bulunmaktadır. Yeni bir ilişkiye başladığınız da zaman içerisinde ki durumlara göre hareket etmeniz önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Aranızda ki bağ güçlü olabilir ancak partneriniz sizinle ilgili aynı düşünceleri düşünmüyor olabilir. Bundan dolayı partnerinizden emin olmadığınız sürece kendinizi çok çabuk bir şekilde kaptırmamanız gerekmektedir.

  1. Duygularınızı Hemen Belli Etmeyin.

Partnerinize karşı hissettiğiniz duygular yolun başındayken karşınızdakine hemen hissettirmemeniz gerekmektedir. İlişkilerin ilk dönemleri genellikle problemsiz bir şekilde devam etmektedir. Bundan dolayı partnerinizin sizinle paylaştığı duygular doğrultusunda sizde ona o şekilde duygularınızı ifade edin.

  1. Kötü Davranışları Tolere Etmek

Bir ilişkide yapılmaması gereken hatalardan birisi de kötü davranışları tolere etmek bulunmaktadır. Karşınızdaki kişinin yanlış ya da kötü davranışları bulunuyor ise onu erkenden uyarmanız gerekmektedir. Yoksa bu şekilde devam edecek ve ilerde sizin için daha büyük problemlere yol açacaktır. Örneğin geç kalma gibi problemler ile karşılaşmanız durumunda bu şekilde geç kalman hoşuma gitmiyor gibi basit cümleler ile çizginizi koymanız gerekmektedir.

  1. Sürekli Aramak

İlişki de insanlar birbirinden hoşlandıkları zaman sürekli konuşmak istemektedir. Ancak arka arkaya mesajlar atmak, sürekli aramak gibi eylemleriniz karşınızdakini sizden soğumasına sebep olabilecek davranışlar arasında yer almaktadır. Partnerinize attığınız mesaja geç cevap veriyorsa büyük ihtimal müsait olmadığından dolayıdır. Bu durumda arka arkaya mesaj atarak onu bunaltmamanız gerekmektedir.

  1. Fiziksel Temasta Bulunmak

Bir ilişkide yapılmaması gereken hatalar arasında fiziksel temasta bulunmak vardır. Yeni bir ilişkiye başladığınızda karşınızdaki kişiye fiziksel temasta bulunmanız karşınızdakinin sizden soğumasına sebep olabilmektedir. Bundan dolayı birbirinizi tanımadan ve güçlü bir bağ oluşmadan fiziksel temasta bulunmamanız gerekmektedir.

 

 

Yorum Yap