Kadın Sağlık
Kısa Saçların Faydaları Nelerdir?

Kısa Saçların Faydaları Nelerdir?

Kimimiz kısa kimimiz ise uzun saçtan haz ederiz. Uzun saçlı insanlar bile bazen saçlarını kısacık kestirmeyi düşüp, çesaret edemezler. Ama bakın kısa saçın ne gibi avantajları var ?

Her tip saçın kendine özgü avantajı yada dezajantajı vardır. Uzun saçında avantajları olabilir mesela güzel bir topuz yada uzun dalgalı bir saç modeli için ideal saç olabilir. Ama gelin kısa saçın avantajlarına bir bakalım.

Öncelikle kısa saç çok kullanışlıdır. Kısa saçı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Düz kullanabilir, yada permayla kıvırcık kullabilirsiniz.  Kısa saçtan sıkılmazsınız, baktınız ki sıkıldınız postiş yardımıyla uzatabilirsiniz.

Şuan kısa saç trend haline geldi ve genç kızlar tarafından moda oldu. Sokakta kimi görsek 10’dan 6’sı kısa saçlı.  Bildiğiniz gibi kısa saçı bakıma sokmak ve yıkamak daha kolaydır. Uzun saçınız varsa hergün ne yapsam ne şekil versem diye düşünürsünüz ama kısa saçı jöle olsun yada maşa yardımıyla istediğiniz şekle sokup kendinize ayrı bir hava katabilirsiniz.

Sizlerde modayı yakından takip ediyorsanız yada uzun saçlı olup artık yeni saç şekilleri denemek istiyorsanız kısa saç modelini denemelisiniz.


Yeliz Gözcü

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunuyum. 3 Çocuk annesiyim çocuklarımı büyütürken Anne ve Çocuk üzerine bir çok makale yazmış biri olarak sizlere burada ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri aktarmaya hazırım.

Yorum Yap