Kadın Sağlık
Mutlu Bir İnsan Olmak Zor Değil

Mutlu Bir İnsan Olmak Zor Değil

Mutluluğu yakalamanın yolları kadinsaglik.net ayrıcalığı ile sizlerle. Mutlaka okuyun yüzünüzden tebessüm eksik olmasın…

Mutlu olmanın ilk kuralı inanmaktır. Eğer mutlu olacağınıza inanıyorsanız bunu başarmanıza az kalmış demektir. Hemen hemen herkes mutlu olmak için çabalar. Çoğumuz başarır, çoğumuz ise hüsrana uğrar. Fakat sanıldığı gib zor değildir mutlu olmak. Bizler de kadinlar.net ekibi olarak mutlulığun gerçel sırlaerını sizler için araştırdık ve sizler için yayınlıyoruz. Mutluluk avuçlarınızın arasında. İşte mutlu bir insan olmak için bazı ipuçları…

Mutlu olmanın sırları

* Sizi seven ve sizinde gerçekten sevdiğinize inandığınız ve güvendiğiniz insanlarla arkadaşlık kurun. Onlar ile vakit geçirmeye özen gösterin.

* Geçmişte canınızı sıkan ve sizi derinden etkileyip üzen kişiler yada olaylar olabilir. O kişileri yada olayları unutmaya çalışın, unutun. Önünze bakın. Bırakın herşey eskide kalsın.

* Olur olmaz şeyleri kafanıza takmayın. Her zaman başınız dik ve yüzünüz gülsün. Olumuzlukları takmamaya çalışın.

* Eğlenebileceğiniz ve aynı zamanda yeni şeyler öğrenebileceğiniz hobiler edinin. Bu sizi hayata daha çok bağlayacaktır.

* Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulun.

* Düzenli uyuyun, düzenli beslenin. Ve de asla sporu ihmal etmeyin. Spor hayatınızda vazgeçemeyeceğiniz bir aktivite olsun.

* Seni seviyorum demekten çekinmeyin. Bu sadece eşinize yada erkek arkadaşınıza söylemeniz gereken bir şey değil. Ailenize yada dostlarınıza da bu iki kelimeyi sık sık söyleyin.

* Hayata olumlu gözlerle bakın ve her ne olursa olsun yüzünüzden tebessüm eksik olmasın


Yeliz Gözcü

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunuyum. 3 Çocuk annesiyim çocuklarımı büyütürken Anne ve Çocuk üzerine bir çok makale yazmış biri olarak sizlere burada ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri aktarmaya hazırım.

Yorum Yap