Kadın Sağlık
Sarımsak Kokusundan Kurtulma Yolları. Sarımsak Kokusunu Nasıl Çıkar?

Sarımsak Kokusundan Kurtulma Yolları. Sarımsak Kokusunu Nasıl Çıkar?

Biz Türk mutfağına sahibiz ve hemen hemen her yemekte sarımsak kullanırız. İşte bu nedenle özellikle hanımların elleri ve nefesleri neredeyse hep sarımsak kokar.   Fakat canınızı sıkmayın sevgili kadın sağlık okuyucuları bugün elinizdeki ve ağzınızda ki sarımsak kokusundan nasıl kurtulacağınızı ve mis gibi ellere ve hoş nefese nasıl kavuşacağınızı anlatacağım.

Sarımsak Korkmayın Sarımsağın bıraktığı kötü ağız kokusundan hemen kurtulmanız lazım ve diş fırçalamakta istemiyorsanız o zaman yapmanız gereken tek şey kalıyor geriye. Hemen bir tutam dolusu maydanoz yemek. Eğer maydanoz dişlerimin arasına gidiyor diyorsanız o zaman tatlı bir bardak gazoz için.

Sarımsağın ellerinizdeki kokusundan kurtulmanın en hızlı ve kolay yolu ellerinizi sıcak su ile yıkamaktır. Ve hemen kurutup en güzel el kreminizi uygulamaktır.

Sarımsak Kokusunu Nasıl Çıkar?

Özellikle yemek yaptıktan sonra en sevmediğimiz şey ellerimize sinen sarımsak kokusudur. Bu yüzden ellerinize sinen sarımsak kokusunu çıkartmak için avucunuza biraz tuz alıp ellerinizi iyice ovun ama ellerinizi ovmadan önce birazda olsa nemlenmelerini sağlayın.

Hemen sonra güzel kokulu bir sabun ile ellerinizi iyice yıkayın ve durularken suyun soğuk olduğundan emin olun. Ellerinizi nemlendirilmiş tuz ile ovma yöntemini sadece sarımsak değil soğan hatta ve hatta balık kokusunu çıkartmak içinde kullanabilirsiniz.


Yeliz Gözcü

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunuyum. 3 Çocuk annesiyim çocuklarımı büyütürken Anne ve Çocuk üzerine bir çok makale yazmış biri olarak sizlere burada ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri aktarmaya hazırım.

Yorum Yap