Kadın Sağlık
Stil Sahibi Olmanın Sırları Nedir?

Stil Sahibi Olmanın Sırları Nedir?

Stil Sahibi Olmanın Sırları… günümüz moda dünyasının en popüler noktalarından biride stil sahibi olmak… Herkesin kendi özgü stil moda tarzı vardır. Ancak bazıları vardır ki eline ne verirsen ver hemen çok şık bir ürün ortaya çıkarabiliyor. Peki bunun nedeni nedir? Şimdi sizlere bu sırlardan bahsedeceğiz… Stil sahibi olmak nedir? Stil sahibi olmak için yada stil sahibi olmak için neler yapılmalı?

Stil Sahibi Olmanın Sırları

Kendi imzalarını atınız

Doğuştan stil sahibi olan insanlar çok basit klasik bir parçayı kendi imzaları haline getirmeyi çok iyi bilirler. Örnek verecek olursak eğer bazı insanlar ayakkabı insanıdır. En güzel ayakkabıları her daim onlarda görebilirsiniz. Bazı insanlar sadece bir kot pantol  ile bu etkiyi yaratırlar. Sizin de stilinize imzanız olan bir parçanız mutlaka olması gerek.

Alakasız parçaları bir araya getirmeye özen gösteriniz

Bu parçaların birbirleri ile hiç alakası yok dediğiniz kıyafetleri bile öyle ustalıkla bir araya getirebilirsiniz ki ortaya çıkan şey inanılmaz olabilir. Farklı tarzların en güzel parçalarından yepyeni şeyler yaratmak, özellikle renkli severler için inanılmaz ürünler ortaya çıkartabilirsiniz.

Herkesin ulaşabildiği ürünlere farklı yorum katınız

Ulaşılabilir tekstil ürünlerini alıp, kendinize özgü dokunuşlar ile, onlara sunulandan bambaşka bir hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Bu vesile ile sezonun herkesin üzerindeki o hit parçası bir anda kimsede bulunmayan efsane bir kıyafete dönüşebilir. Ünlü stil sahiplerinin de bu kadar ün yapmasının nedeni de budur.

Her zaman hazır giyim kullanmayınız

Kendi stilinizi kendinize göre oturtup kendi tarz ve modanızı yaratabilirsiniz bu vesile ile hazır giyime olan ilginiz de azalır. Kendi tarzınızı iyi benimseyen ve sizi istediklerinizi çok iyi bilen bir terzi bulun ve istediğiniz her şeyi  çok iyi anlayıp tam istediğiniz gibi dikim yapıyorsa bu terzi ile sürekli çalışabilirsiniz. Yada kimse sizin istediklerinizi yapamıyorsa eğer kesim ve dikim konusunda eğitim alıp hem kendi stilinizi yaratıp hemde kesim dikim işini yapabilirsiniz.

Elbiseler ile kendi ruh halinizi anlatın

Tarz sahibi insanlar elbiseleri kendi ruh hallerini anlatmak için bir araç olarak kullanır. Sabah uyandıklarında ki neşelerini veya gece partide takınacakları abartılı ruh hallerini elbiselerinden hemen anlamanız mümkündür. Tüm enerjilerini kıyafetlerine yansıtırlar. Sizlerde bu şekilde giymiş olduğunuz giysilere kendi ruh halinizi aktarınız.

Stillerinize emek harcayınız

Doğuştan yetenekli olsanız da belli bir stili yakalamak ve devam ettirmek için ayna karşısında bol vakit geçirmeniz gerekmektedir. İşte stil sahibi insanlar da bol bol kombin dener ve en beğendiklerini hafızalarına atarlar. Ne kadar çok deneme o kadar iyi sonuç verir.

Yeliz Gözcü

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunuyum. 3 Çocuk annesiyim çocuklarımı büyütürken Anne ve Çocuk üzerine bir çok makale yazmış biri olarak sizlere burada ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri aktarmaya hazırım.

Yorum Yap