Kadın Sağlık
Uykunuz Kaçarsa Ne Yapmalı?

Uykunuz Kaçarsa Ne Yapmalı?

Eğer uykunuz kaçıyor ve bir türlü uyuyamıyorsanz o zaman ilk iş olarak yastıksız bir şekilde sert bir yere yatmayı deneyin. Ama kesinlikle tam 10 dakika boyunca hiç kıpırdamayın ve sırt üstü bir şekilde öylece kalın. 10 dakikanın sonunda hemen yatağınıza atlayın ve muhteşem bir uykunun tadını çıkartın.

Eğer yukarıdaki taktik işe yaramaz ise o zaman size evde elinizin altında bulunan bitki çaylarından bir tanesini hazırlamanızı ve ışıklar kapalı bir şekilde sessizce oturup çayınızı yudumlayıp sakinleşmenizi öneririz.

Çünkü sırt üstü 10 dakika boyunca yatıp tekrar yatağınıza döndüğünüzde hala uyuyamadıysanız o zaman biraz stres altında olabileceğinizi göz önünde bulundurun. Özellikle ıhlamur uyumanıza yardım edecek olan en büyük bitkilerden bir tanesidir. Baktınız ıhlamur da işe yaramadı o zaman ılık bir duş almaktan başka çareniz yok demektir.


Yeliz Gözcü

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunuyum. 3 Çocuk annesiyim çocuklarımı büyütürken Anne ve Çocuk üzerine bir çok makale yazmış biri olarak sizlere burada ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri aktarmaya hazırım.

Yorum Yap